بیش از هفتاد سال قدمت پزشکی آکادمیک در شیراز، امروز در مجموعه ای عظیم رخ نمایانده که بی شک قلب تپنده منطقه جنوب کشور در ارایه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزش پزشکی است.مجموعه بزرگ بیش از سی هزار نفری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همدل و همدوش یکدیگر، در مسیری گام نهاده اند که رسالت خود را آموزش، پژوهش و خدمت تعریف کرده و برای دستیابی به این هدف والا، طبق فرموده امام علی(ع) به مالک اشتر، راه اعتدال را در خدمت، پیش گرفته اند.
بی شک، سلامت، موهبتی ارزشمند و از نیازهای اساسی همه انسان ها است که حفظ و تامین همین نعمت ارزشمند، مسوولیت سنگینی را بر عهده ما دست اندرکاران تامین سلامت مردم نهاده و بدون مسلح شدن به سلاح علم و عمل، در این مسیر موفق نخواهیم بود.

 

همچنین همدلی و همفکری، دیگر لازمه پیشبرد موثر این مسیر است که امیدوارم انگیزه بخش قلب های یکایک اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز باشد.

در کنار قدمت دیرینه و غنای علمی و وجود اساتید ارجمند و پزشکان پرآوازه دانشگاه علوم پزشکی شیراز که نامی ماندگار از خود در تاریخ پزشکی منطقه و کشور به یادگار نهاده، امروز استان فارس، ملجائی برای بیماران است و همین جایگاه، مسوولیتی مضاعف را بر عهده ما قرار داده تا در حفظ و تقویت این نگاه مثبت، کوشا باشیم.

آغوش سلامت فارس، همواره به روی همه نیازمندان و دردمندان گشوده بوده و لازم است تا با نگاهی جامع، ثمربخشی خدمت را سرلوحه خویش قرار دهیم و در روشن تر شدن افق های آینده، سهیم باشیم.

 اینجانب به عنوان سرپرست این مجموعه بزرگ و پویا، تمامی تلاش خویش را برای تحقق این اهداف به کار بسته و ضمن احترام به همه عقاید و نظرات، از تمامی اساتید، کارکنان در اقصی نقاط استان و همچنین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز می خواهم تا همدلانه و دلسوزانه در اعتلای نام این دانشگاه کوشا باشند تا رایحه دلنشین سلامت، در جای جای این مرز و بوم، بیش از گذشته استشمام شود.

از خداوند متعال می خواهم تا تمامی اعضای این مجموعه را در مسیر خدمت صادقانه به مردم یاری کرده و توفیق همراهی خالصانه را نصیب یکایک ما گرداند.

دکتر علی بهادر

رییس  دانشگاه علوم پزشکی شیراز


تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-4-19 10:11        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ